EvrokupKošarka

Pomračenje Promiteasa, Valensija se provukla u Grčkoj

Slepi miševi umeju da pokažu mnogo slabosti u Evrokupu, danas to nije bio slučaj – 68:71 (14:15, 21:21, 22:16, 11:19).

Jako spora prva četvrtina, teško su obe ekipe dolazile do koša pa nije bilo prostora ni da neko od rivala stekne iole veću prednost. U drugoj su oba tima pronašla napadački ritam s tim da je Valensija imala inicijativu, u par navrata i šest poena prednosti. Tako je bilo i pred odlazak na veliki odmor kada su Andrić i Rej vezali pet poena pred poluvreme – 35:36.

Razigrao se Rej, raspucao Agravanis, saigrači ispratili te je delovalo da je momentum potpuno na strani Promiteasa. Nisu tako mislili gosti, ušlo se u potpuni egal i neizvesnu završnicu u kojoj je domaći tim promašio sve u poslednja tri minuta što su Puerto i Tobi kaznili serijom 10:0 za pobedu.

Tobi je odigrao sjajan meč sa učinkom 22 poena i devet skokova, pored njega je dvocifren je bio dvocifren samo još Dimitrijević sa deset poena. Kod domaćih Agravanis je postigao 22 poena, Rej 15.