Ponovo drama kraj Morave, Borac u produžetku ostao kratkih rukava

Prvi brejk za Zadar – 91:93 (22:18, 17:22, 27:23, 17:20, 8:10).

Negde se i znalo da će duel ove dve ekipe doneti veliki broj poena i efikasnu košarku, domaćin je bolje počeo, predvođen raspoloženim Hejlom poveo sa 13:5, pa 18:7, Božić je pokrenuo svoj tim i do isteka prvih deset minuta Zadrani su uhvatili rezultatski priključak. Čampara je sam ubacio devet poena u ranoj fazi druge četvrtine, od tog momenta i definitivno kreće rezultatska klackalica sve do velikog odmora – 39:40.

Zadar pravi seriju 8:0 u uvodu treće deonice, Borac je odgovorio sa dve svoje serije i na momente je izgledalo da momentum ide na njihovu stranu. Gosti su se vratili u egal i tako do kraja regularnog dela. U poslednjih minut i po ušlo se sa 83:83, završilo se nizom izgubljenih lopti i promašaja. Zanimljivo je da je Borac imao tri vezana šuta za potencijalnu pobedu, dva puta Đoković i jednom Radonjić, posle prva dva promašaja hvatali su domaći ofanzivne skokove, kod trećeg je loptu uzeo Božić ali za četiri preostale sekunde nije mogao ništa. Na isti način odigran je i produžetak, Žganec je bio polovičan sa linije penala i ostavio je Borcu 12 sekundi za poslednji napad, Novaković nije pogodio šut za pobedu.

Navikao nas je već Božić da statistički predvodi Zadar, u Čačku je ubacio 27 poena uz 11 skokova i sedam asistencija, pratio ga je Drežnjak sa 19 poena i sedam skokova. Kod domaćina Novaković je postigao 17 poena, Todorović 15 uz osam skokova.