FudbalLiga Evrope

Preokret Barselone u Istanbulu, Boga potvrdio Atalantin plasman u narednu fazu

Saznali smo još tri učesnika četvrtfinala Lige Evrope pored Glazgov Rendžersa.

Naterao je Galatasaraj favorizovanu Barselonu da da svoj maksimum ne bi li tu ulogu i opravdala. Gomis na jednoj i Frenki de Jong na drugoj strani propustili su po jednu dobru priliku pre nego što je domaćin poveo u 28. minutu. Posle kornera sa desne strane Markao se bacio po loptu i prosledio je u gol za veliku radost domaće publike.

Uzvratili su Katalonci u 37. minutu, Tores je dodao Pedriju a Barsin vunderkind je pa u Mesijevom stilu promešao odbranu rivala i sve završio egzekucijom. Obamejang je u finišu prvog poluvremena pogodio prečku ali u ranoj fazi nastavka greške nije bilo, Penja je odbranio veliku priliku, De Jong odbitak vraća ka Gaboncu koji trese mrežu i vodi Barselonu dalje – 1:2.

Revanš Bajera i Atalante nije doneo slična dešavanja kao duel u Bergamu u kome smo videli pet pogodaka. Daleko od toga da nije bilo prilika ili da nije bio interesantan samo su ovi rivali očekivanja postavili na visoku lestvicu prošli put. Farmaceuti nisu iskoristili svoje prilike, Boga je kasnim golom doneo minimalnu pobedu te sa dva trijumfa u ovom dvomeču Atalanta ide dalje.

Braga je na Azurnu obalu donela dva gola prednosti, posao je potpuno otežan Monaku kada je Ruiz u 20. minutu doveo goste u vođstvo. Sve što su uspeli Kneževi do kraja, ako im je neka uteha, je da izbegnu poraz, Disasi je posle kornera pred kraj utakmice postavio konačnih 1:1.

Galatasaraj – Barselona 1:2 (Markao 28 – Pedri 37, Obamejang 50)

Bajer Leverkuzen – Atalanta 0:1 (Boga 90+2)

Monako – Braga 1:1 (Disasi 90 – Ruiz 20)