EngleskaFudbal

Preokret Liverpula na Sent Merisu, nada živi!

Odluka o šampionu u poslednjem kolu.

Remi Mančester Sitija sa Vest Hemom kao da nije bio dodatna motivacija Liverpulu. Baš naprotiv, Klop je na Sent Meris izveo kombinovani sastav što izgeda sugeriše da pre svega razmišlja o finalu Lige šampiona. Malo je falilo da im se to obije o glavu jer postavka bez Salaha, Manea i Dijaza nije bila ni blizu ubojita kao ali je ipak našla načina da pobedi.

Agilniji je bio Sautempton u ranoj fazi utakmice pa je zasluženo i poveo u 13. minutu. Lepo je povukao Redmond i iskosa sa leve strane, malo van kaznenog prostora poslao neodbranjivu loptu u gornji desni ugao.

Primljeni gol naterao je goste da se malo više aktiviraju, poništen je gol Firminu, onaj u 27. minutu bio je regularan. Ubačena lopta sa desne strane u srce šesnaesterca, Žota lepo prima i odlaže za Minamina koji u punom trku trese mrežu.

Kako je vreme prolazilo Liverpul je bio sve opasniji, dve dobre prilike su propustili Žota i Eliot u ranoj fazi drugog poluvremena. Koban po Sautempton bio je korner sa leve strane u 67. minutu, uz dosta sreće lopta se od dva igrača Svetaca odbila, na kraju i od Matipa i završila u golu – 1:2.