Prepelič i Blažič proveli Zmajeve kroz turbulencije do stotke

SC Derbi se vratio iz velikog minusa pa pao u poslednjih pet minuta utakmice – 102:93 (27:18, 24:21, 21:24, 30:30).

Otprlike očekivanih prvih deset minuta, Cedevita Olimpija se trudi da igra brzo, na veliki broj poena, SC Derbi ne uspeva da ih poremeti u toj nameri, pa kaska, čak su imali i dvocifreni minus u dva navrata. Kako vreme odmiče, tako je igra domaće ekipe sve raznovrsnija, prednost se konstantno uvećava, Studenti ne mogu da se odbrane u situaciji kad im se opasnost nadvija nad glavom sa svih strana. U jednom trenutku Zmajevi su posle slobodnih bacanja Šaškova imali i 18 poena prednosti, gosti su poluvreme zatvorili nizom od šest poena i malo upristojili zaostatak – 51:39.

Strpljivo igra SC Derbi, korak po korak, sve su duži intervali u kome protivnika udaljavaju od koša, pred istek polovine treće četvrtine prave novi niz, nakon trojke Pavlićevića minus iznosi samo pet poena. Bili su i na posed zaostatka vrlo brzo, Prepelič je preuzeo odgovornost i omogućio domaćinu da dođe do daha pred treću pauzu. Bogavac pogađa trojku, Dokins je iznudio i realizovao tri bacanja, na kratko Klobučar seče taj nalet, pre Bogavčeve nove trojke, brzo je jednu pogodio i Mirković, kojom se SC Derbi vratio u egal. Kada je Baćović zakucao za vođstvo, činilo se da je Zmajevima ušla voda u uši, na agresivnost i iskustvo Blažič nije dozvolio da potonu. Pogurao je ekipu da mu se pridruži u tome, druga polovina poslednje četvrtine u potpunosti im je pripala, Blažič i Prepelič vodili su domaćina do treće pobede u regionalnom takmičenju.

Sjajan je bio Prepelič na debiju u dresu novog kluba u AdmiralBet ABA ligi, upisao je 28 poena i čak 13 asistencija, Blažič je postigao 21 poen. Dokins je sa 18 poena bio najefikasniji u gostujućem timu.

Zadržala je Cedevita Olimpija maksimalan učinak na domaćem terenu, nadaju se da će to biti slučaj i za sedam dana kada im dolazi Borac. Šesto kolo počinje nešto ranije na želju Krke, upravo će im SC Derbi biti domaćin narednog četvrtka.