FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Protiv Kralja se ne može, Anćeloti ispisao istoriju još jednom!

Nestvaran niz pobeda Reala nastavio se i u finalu Lige šampiona, golom Vinisijusa i na krilima nesavladivog Kurtoe savladan je Liverpul – 0:1.

Ritmično finale ali smo na prvu ozbiljniju situaciju čekali 16 minuta. Pritisak Liverpula izrodio je prvu priliku, Aleksander-Arnold je poslao oštru loptu na peterac, Salah je lukavo pokušao petom, Kurtoa je pokazao dobre reflekse. Alkantara pa ponovo Salah su se ubrzo okušali sa distance, Belgijanac nije imao previše problema.

Kurtoa je bio na visini zadatka i par minuta kasnije kod do tada najopasnijeg pokušaja Redsa. Tada je Mane gađao a golman Reala skrenuo loptu u stativu da bi mu se potom odbila u naručje. Malo su se oslobodili pritiska Blankosi, tu i tamo videli smo nagoveštaj opasnog napada ali bez konkretnije završnice, na drugoj je strane iz opasne pozicije glavom tukao Salah, pravo u Kurtou.

Ceo stadion je zastao na par minuta pred kraj poluvremena. Konfuziju u odbrani Liverpula iskoristio je Benzema da postigne gol, dugo je trajala provera u VAR sobi, isti je na kraju poništen zbog ofsajda.

Na naredno uzbuđenje čekali smo do 59. minuta i to je bio gol Reala! Kazemiro je poslao loptu na desnu stranu, Valverde je povukao loptu i poslao oštru dijagonalu kroz kazneni prostor ka drugoj stativi, zaspao je Aleksander-Arnold, Vinisijus je pospremio loptu u mrežu.

Pet minuta smo čekali na reakciju Liverpula, sjajno je tukao Salah, još bolje intervenisao Kurtoa. Otprilike u istom vremenskom razmaku Belgijanac je još jednom izašao kao pobednik iz duela sa Egipćaninom. Ofanziva Redsa je sve jača kako vreme odmiče ali Kurtoa je neprolazna prepreka, najbolju šansu imao je Salah kome je golman Reala skinuo zicer. Tri opasne kontre Blankosa nisu završene na željeni način, Liverpul nije mogao do gola, kruna ide u Madrid!

Po 14. put Real je šampion Evrope, vratio se na tron posle četiri godine. Karlo Anćeloti sada je jedini trener koji je bio četiri puta prvak Starog kontinenta, na četvrti trofej čekao je osam godina od momenta kada je to uspeo upravo u prvom mandatu na klupi Kraljevskog kluba.