Ostali sportovi

Radnički i Novi Beograd u dva derbija kola produžili seriju pobeda srpskih predstavnika

Četiri trijumfa u regionalnoj ligi danas.

Bitnu pobedu za sebe a istovremeno i Novi Beograd ostvario je Radnički nad Jugom – 10:12 (1:3, 2:3, 5:4, 2:2). Mnogo bolje je Stevanovićeva ekipa ušla u meč, Dobožanov je davao ton odbrani, napad koristio prilike pa su Dubrovčani do prvog gola došli tek pred kraj prve četvrtine. Lukić i Janković su iskoristili napade sa igračem više, činilo se da je Jug na konopcima.

Tako nisu mislili vaterpolisti drugoplasiranog tima regionalne lige, Furioznom igrom anulirali su prednost Radničkog u drugom poluvremenu, srećom, regionalni i srpski šampion imao je spreman odgovor, vratio je prednost i uspeo da je održi do kraja. Lukić je sa tri gola bio najefikasniji među Kragujevčanima, na drugoj strani Jokić je postigao četiri.

Poraz Juga iskoristio je Novi Beograd da pobedom nad Jadranom zauzme prvu poziciju – 13:18 (3:6, 4:4, 1:5, 5:3). O odbrani može da se priča ali napad Novobeograđana je danas savršeno funkcionisao. Sve sa trećom deoncom kao krunom koja ih je povela na put ka veoma bitnoj pobedi nad trećeplasiranim timom u ligi. Drašović i Strahinja Rašović sa po ti gola predvodili su pobednički sastav, toliko su u redovima Splićana postigli Butić i Harkov.