Ostali sportoviVESTI DANA

Radnički slomio Olimpijakos, Jovović debitovao pobedom!

Uspešno veče naših klubova u Ligi šampiona.

Veliku pobedu zabeležio je srpski šampion nad gostima iz Pireja – 10:8 (5:3, 2:2, 1:2, 2:1).

Furiozno je Radnički ušao u meč, stekao tri gola prednosti da bi se crveno-beli vratili u igru i uhvatili priključak zahvaljujući golovima sa centarske pozicije. Opasno je pretio Olimpijakos, u par navrata prilazio na gol zaostatka, Lukić je postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 7:5.

Filipović je vratio goste u igru, Radulović je odbio taj nalet. Vrlić pogađa za dva gola prednosti koju Radnički više nije ispuštao nošen sjajnim Dobožanovim koji je na kraju odbranio jedan peterac Filipoviću.

Dobožanov se istakao sa 13 odbrana, Radulović, Lukić i Vrlić postigli su po dva gola. U timu Olimpijakosa tri je postigao Funtulis.

Lakše se diše u Novom Beogradu posle pobede nad Barselonetom na debiju novog trenera – 11:9 (4:0, 2:2, 4:5, 1:2).

Uslovno rečeno, jer problemi nisu nestali ali ih je svakako lakše rešavati u miru. Fantastično su Jovovićevi igrači ušli u meč, samleli protivnika četvrtinu i po, poveli 5:0 i upali u krizu. Barseloneta se trgla, smanjila zaostatak i najavila da nema predaje – 6:2.

Kao da se uvukao strah među vaterpoliste srpskog vicešampiona. Parirali su iako je momentum bio na strani protivnika, Pijetlović je odbranom sprečio izjednačenje i dramu u finišu što je valorizovao Vlahopulos golom za mir u kući.

Strahinja Rašović, Vlahopulos i Gogov postigli su po dva gola. U redovima gostiju Del Toro je upisao tri.