Raspucani FMP obezbedio majstoricu u Ljubljani

Cedevita Olimpija poražena u meču na veliki broj poena – 102:96 (26:17, 24:28, 24:22, 28:29).

Gosti su bolje ušli u meč, trebalo je vremena Panterima da prvo pronađu ritam u odbrani, potom i da Pavićević dobije podršku u napadu. Uspeli su u toj nameri do kraja prve četvrtine koju je trojkama zatvorio Stepanović i doveo svoj tim nadomak dvocifrene prednosti. Utakmica je u nastavku ušla u brži ritam koji je očigledno više prijao domaćinu, Stepanović i Mening odveli su FMP do dvocifrene prednosti koju se Cedevita Olimpija mučila da juri do završnice poluvremena kada su nizom od šest poena upristojili minus – 50:45.

Nastavio ga je Ferel u prvom napadu u nastavku, prekinuo Mening trojkom, nadovezao se Simović sa četiri poena. Nastavljaju dva napada da se takmiče, to i dalje odgovara FMP-u koji se drži na rezultatskoj distanci, često dvocifrenoj. U ranoj fazi poslednjeg kvartala došli su gosti nadomak izjednačenja, dobar momentum prekinula je tehnička Dragića, Bič bacanjem i Stepanović trojkom dali su svom timu preko potrebno veštačko disanje. Ubrzo je Dragić zaradio još jednu tehničku, sada je Bič sam doneo četiri poena iz poseda, njegova nova pa i Stepanovićeva trojka potom odveli su domaćina dovoljno daleko da može mirne glave da privede meč kraju.

Na krilima trojice dvocifrenih igrača FMP je izborio majstoricu, Bič je ubacio 26 poena, Stepanović 24 uz šest skokova, Mening je na 21 dodao šest asistencija. Na drugoj strani izdvojio se Ferel sa 22 poena i sedam asistencija.