FudbalŠpanija

Raspucani Getafe, Maksimović odličan

Sjajna partija srpskog fudbalera u pobedi nad Granadom.

Goleadu je najavio Ramirez posle deset minuta igre, golom za vođstvo Getafea. Gostima je trebalo tri minuta da odgovore preko Suareza, koji je zajedno sa asistentom Molinom do poluvremena imao prilike da preokrene, isprečio se Sorija. Doduše, imali su i domaći jednu priliku, posle udarca Kuenke lopta je okrznula stativu.

Odmah po ulasku u drugo poluvreme Getafe ponovo vodi, asistencija za lep gol sa distance Unala piše se Maksimoviću. Po jednom su se istakli golmani na obe strane pa smo u 63. minutu svedočili novom golu, Maksimović se lepo snašao u srcu kaznenog prostora gostiju i uvećao prednost svog tima.

Posle nekoliko dobrih odbrana Sorija je greškom u 78. minutu poklonio Suarezu priliku da smanji rezultat. Nada Granade tajala je do 87. minuta kada je Majoral postavio konačnih 4:2.