FudbalŠpanija

Real se jedva spasao poraza, Osasuna slavila u gostima

Dve od pet utakmica Primere zakazanih za danas završene.

Umesto da uvećaju prednost u odnosu na Sevilju koja je juče morala na svom terenu da juri dva gola zaostatka, fudbaleri Reala našli su se u istom položaju. Sve pošlo naopako od 33. minuta kada je dosuđeni penal za domaćina Benzema poslao preko prečke. Pred odlazak na odmor je još i kapitulirala odbrana pa je Boje doveo Elče u vođstvo.

Novi šok u 76. minutu, sada je Boje u ulozi asistenta dok Milja duplira prednost gostiju. Mogli su Blankosi ekspresno da odgovore, saveznik Elčea posle šuta Kazemira bila je prečka.

Dosuđen je i novi penal, u 82. minutu odgovornost je preuzeo Modrić i doneo nadu da se bar može izbeći poraz. To je pošlo za rukom Anćelotijevoj ekipi, u drugom minutu nadoknade na centaršut Vinisijusa konačnih 2:2 postavio je Militao.

Nešto ranije Osasuna je u gostima potpuno nadigrala Granadu. Otpor domaćina slomljen je u 64. minutu golom Davida Garsije posle kornera. Njegov prezimenjak, Kike, razrešio je sve dileme pred istek regularnog dela igre.