EvroligaKošarka

Real se prošetao Berlinom, Makabi konačno prekinuo crnu seriju

Ekipa Pabla Lasa bez većih problema savladala je Albu – 74:89 (15:19, 21:29, 20:25, 18:16). Držao se domaći tim tek jednu četvrtinu u kojoj su oba rivala imala svoje periode dominacije. Već od druge Blankosi su nametnuli ritam koji Alba nije mogla da prati iako je u jednom trenutku nagovestila u drugom poluvremenu da bi mogla meč da učini bar zanimljivijim. Na tome je i ostalo, na nagoveštaju, Real je dodao gas pa su igrači domaćeg tima morali da se pomire sa ubedljivim porazom.

Posle osam poraza Makabi je uspeo da zabeleži trijumf, nad Olimpijakosom – 84:69 (19:16, 21:22, 26:18, 18:13). Ponos Izraela je zahvaljujući Žižiću bolje otvorio meč, međutim, crveno-beli su se konsolidovali i vratili u egal. Ključan je bio nalet u ranoj fazi drugog poluvremena kada su Žižić i Evans doneli domaćinu dvocifrenu prednost posle koje više Olimpijakos nije uspeo da se vrati.

Alba – Real Madrid 74:89 (Lo 21, Erikson 10 – Ertel 17, 7as, Porije 13)

Makabi – Olimpijakos 84:69 (Žižić 23, 6sk, Evans 14 – Printezis 13, Dorsi 12)