FudbalŠpanija

Real uz mnogo sreće izbegao novi kiks na kraju polusezone, Valensija se probudila pred pauzu

To je to što se tiče ove polusezone, Primera se nastavlja poslednjeg dana ove godine.

Ni sinoć Real Madrid nije blistao ali je našao način kako da savlada Kadiz. Poveli su Blankosi iz prve prilike, pet minuta pre kraja prvog dela igre, centrirao je Kros sa leve strane a Militao ostao usamljen pred golom. Dve dobre šanse u nastavku za domaćina, iz one druge, u 70. minutu izrodio se gol kada je Kros jedan odbitak uhvatio na volej i pogodio sa velike udaljenosti. Zakomplikovala je sebi život Anćelotijeva ekipa u finišu, Modrićev neverovatan promašaj je sprečio da se meč ranije reši, Kurtoa je u 81. minutu izgubio kontrolu nad loptom, spasio prvi odbitak, ne i drugi, Perez je smanjio. Ispostaviće se i postavio konačnih 2:1 jer je Real u finišu imao i sreće da Espino promaši veliku šansu.

Dinamičan meč igrali su Valensija i Betis, po dve velike šanse na obe strane a sve je krenulo naopako za goste kada je Gonzales u 61. minutu zaradio drugi žuti karton. Zbog toga faula dosuđen je slobodan udarac, Almeida je pogodio gornji levi ugao. Nesmotren start je kumovao i drugom golu Valensije, Giljamon je sa bele tačke u 81. minutu duplirao prednost. Betis je dokrajčio Klajvert u nadoknadi kada mu je Gaja spakovao zicer – 3:0.

Golova nije bilo u duelu između Rajo Valjekana i Selte. Više opasnih napada imali su gosti iz Viga, što se tiče ozbiljnih prilika, domaćin dve naspram jedne njihove. Dimitrievski i Markezin postarali su se da mreže ostanu netaknute. Ovim remijem prekinut je niz od tri pobede Rajo Valjekana krunisan onom nad Realom, Selti je bod dobro došao posle dva vezana poraza.