Ostali sportovi

Region će dobiti novog šampiona, Novi Beograd i Jadran u borbi za trofej

Finale je na programu sutra od 20.30.

Iz novog duela trenutno najjačih srpskih klubova kao pobednik je izašao Novi Beograd – 12:8 (2:0, 2:3, 4:4, 4:1). Napadački je Radnički jako loše ušao u meč, srećom po njih ni domaćin turnira nije uspeo da previše kazni njihov prazan hod. Veliku borbu i sjajan meč gledali smo u drugoj i trećoj deonici, tada je branilac titule i jedini put poveo ali nije izdržao do kraja, Novi Beograd je stegao odbranu, napad je funkcionisao kako treba i Radnički je slomljen u poslednjem kvartalu. Mandić je predvodio Novobeograđane sa četiri pogotka, na drugoj strani Radulović je postigao tri.

Na megdan srpskom vicešampionu ide Jadran koji je pobedom nad Jugom izborio svoje prvo finale regionalne lige – 18:16 (4:5, 6:4, 3:4, 5:3). Jug je bolje otvorio meč ali je Jadran u nastavku uhvatio priključak. Igra živaca u bazenu odlučena je u četvrtoj četvrtini koju je obeležio veliki broj isključenja i sjajna rola Marcelića na golu Jadrana koji je trasirao put saigračima u finale. Pobednički tim predvodio je sjajni Marinić Krangić sa sedam golova, Kakaris je bio najefikasniji kod Juga sa četiri.