Rekorder Rasel zatrpao koš Zadra i odveo Mornar do drugog trijumfa!

Stotka Barana u prvoj utakmici na svom terenu u AdmiralBet ABA Ligi – 100:91 (23:23, 24:23, 28:24, 25:21).

Mnogo bolje je počeo Zadar zahvaljujući trilingu Božić – Jordano – Dejvis, Rasel je držao priključak Mornaru, Pirs i Pecarski vratili u egal. Utakmica u Topolici ličila je na NBA u malom, raspucani rivali rafalnom paljbom nisu dozvoljavali jedan drugom da se odlepe tokom ostatka poluvremena – 47:46.

Božić i Dejvis nastavljaju da prave probleme domaćima, Rasel igra ono svoje što smo i očekivali, kad god jedan od rivala stekne bar plus pet, trener suprotne ekipe pokušava da preseče to tajm-autom. Sa četiri vezane trojke Rasel je odveo Mornar na plus 12, Božić odgovara na svoj način i vraća Zadar u egal. Pecarski je imao dobru rolu u finišu, Pirs je iznudio faul u napadu koji je eliminisao Božića iz igre pred poslednjih skoro dva minuta. Nova trojka Rasela na minut do kraja i definitivno je prelomila meč, Diong je slobodnim bacanjima dobacio do stotke.

Sa 47 poena Rasel je oborio rekord koji je držao Mihailović po broju poena na jednom meču regionalnog takmičenja, na to je dodao po četiri skoka, asistencije i ukradene, Pecarski je uz 13 poena imao neverovatnih 17 skokova, od toga čak 11 u napadu. Ponovo je sjajan bio Božić sa svojih 34 poena, 19 je ubacio Jordano.