FudbalNemačka

Remi u derbiju kola, Kostić asistirao u ubedljivoj pobedi Ajntrahta (VIDEO)

Sedam utakmica 25. kola Bundeslige odigrano danas i juče.

Zanimljiv derbi u Minhenu odigrali su prvi i treći tim na tabeli. Bajern je poveo iz prve prilike golom odlazećeg Zilea, Miler autogolom dao zalet Bajeru koji se ispromašivao u nastavku poluvremena. Imali su domaći svoje šanse, pogotovo Musijala ali je ipak Bajer danas bio bolji rival i ne bi bilo nezasluženo da je došao do tri boda.

Posrtanje Herte se nastavlja, četvrtim uzastopnim porazom Korkutova ekipa pala je na poziciju koja vodi u baraž borbe za opstanak. S druge strane, Ajntraht je niz od tri poraza prekinuo na najbolji mogući način. Ubedljiva pobeda u glavnom gradu Nemačke, kod vodećeg gola velike zasluge ima Kostić čija se borbenost pretvorila u asistenciju.

Remi u Lajpcigu otvorio je Hofenhajmu put do četvrte pozicije, domaćin se u samom finišu spasao poraza. Veliki preokret viđen je na Mercedes Benz areni gde se Štutgart domogao trijumfa posle dužeg vremena, pobede kao domaćini izborili su Volfsburg i Bohum, Augzburg juče kao gost.

Bajern Minhen – Bajer Leverkuzen 1:1 (Zile 18 – Miler 36ag)

Herta – Ajntraht 1:4 (Seike 61 – Knauf 17, Tuta 48, Lindstrom 65, Bore 68)

Lajpcig – Frajburg 1:1 (Angelino 90 – Demirović 38)

Štutgart – Borusija Menhengladbah 3:2 (Endo 38, Furih 51, Kalajdžić 83 – Plea 14, Tiram 35)

Volfsburg – Union Berlin 1:0 (Avonji 24ag)

Bohum – Grojter Firt 2:1 (Leiš 35, Losilja 71 – Bela-Kočap 64ag)

Arminija – Augzburg 0:1 (Kaliguri 50)