FudbalLiga Evrope

Rendžers nakon drame prošao u polufinale, Barselona poklekla na „Kamp Nou“

Poznati su učesnici polufinala Liga Evrope.

Fudbaleri Rendžersa su se nakon drame i dodatnih pola sata plasirali u polufinale Liga Evrope. Nakon prvog dela igre predstavnik Škotske je imao prednost od dva gola razlike i igrača više. Dvostruki strelac u prvih 45. minuta igre je bio Džejms Tavernier te je kod gostiju crveni karton dobio Tormena. Kada se očekivalo da će Rendžers privesti posao kraju na put tome je stao David Karmo koji je produžetke obezbedio u 83. minutu igre. Učesnika u polufinale je odlučio Kemar Rof golom u 101. minutu igre.

Barselona je na svom terenu poražena nakon drame od Ajantrahta iz Frankfurta rezultatom 2:3. Tim iz Nemačke je na poluvremenu imao prednost od 0:2 golovima Filipa Kostića i Rafael Bore. U drugom delu igre je do novog gola stigao Ajntraht iz Frankfurta preko Filipa Kostića. U 91. minutu Serhio Buskets je postigao gol vredan nade za Barselonu dok je u 101. minutu konačan rezultat postavio Memfis Depaj.

Lajpcig je u Italiji protiv Atalante izborio plasman u polufinale dok je Vest Hem bio siguran u Lionu.