Rešetale se mrežice u Morači, SC Derbi dobio u produžetku!

Zadar je sad već u nizu poraza u AdmiralBet ABA ligi – 101:100 (35:34, 16:17, 21:16, 17:22, 12:11).

Odbrane nisu postojale na obe strane terena u prvih deset minuta, obe ekipe su zatrpavale protivnički koš nemilice, mada se treba reći da je domaćin stekao prve iole osetniju prednost koju je Jusupova ekipa morala da juri. Da li su potrošili municiju ili se odbrane dovele u red, teško je reći, tek ostatak poluvremena nije bio ni blizu efikasa, razlika je ta i da je takav ritam čini se više odgovarao Zadru koji je češće bio u blagoj prednosti – 51:51.

Čamparina trojka i Božićevih dva plus jedan uveli su goste dobro u drugo poluvreme, SC Derbi uglavnom i dalje juri zaostatak sve do svoje serije od 8:0 uz dve trojke Džeksona. Dva dobra poteza Tasića na otvaranju četvrte četvrtine i Studenti su nadomak dvocifrenog plusa, probudili su se Zadrani stigli protivnika i izborili neizvesnu završnicu. Na nešto više od pet sekundi do kraja perioda domaćin je imao plus pet, Božić je pogodio dva bacanja pa onda i primakao svoju ekipu na poen zaostatka. Džekson je ubacio svoja dva bacanja, Jordano trojku za izjednačenje. Mogao je Hadžibegović da bude tragičar, promašio je oba bacanja pri nerešenom rezultatu i omogućio Zadru napad za pobedu, ispravio se izblokiravši Žganeca i time je uveo meč u produžetak. Bolje su ga otvorili gosti, tri minuta nisu dozvolili Žakeljevoj ekipi koš, Jordano i Dario Drežnjak ubacili su pet poena za to vreme. Džekson i Megi vratili su SC Derbi u igru, ponovo je Zadar imao napad za pobedu, Dario Drežnjak nije pogodio, dva boda su ostala u Podgorici.

Junak pobede domaćina, Džekson, ubacio je večeras 32 poena, pratio je Tasić sa svojih 28. Na drugoj strani Dario Drežnjak je ostao nadomak dabl-dabla sa 34 poena i devet skokova, to je uspeo Božić sa svojih 25 poena i 14 skokova ali je ostao kratak za tripl-dabl, imao je devet asistencija.

Sada je SC Derbi u odličnom momentumu posle dve efikasne partije i pobede u svojoj hali, pokušaće da ga nastavi naredne subote kada gostuje Ciboni. Zadar je u nizu od tri poraza, pokušaće da ga prekine u nedelju, u goste im stiže Mornar.