FudbalItalija

Roma obezbedila Ligu Evrope, s mirom putuje u Tiranu

Torino porazom na svom terenu završio sezonu.

Dva italijanska predstavnika u Ligi Evrope naredne sezone biće dva kluba iz glavnog grada. Lacio je na gostovanju Juventusu u prošlom kolu remijem osigurao plasman u drugo po jačini takmičenje pod okriljem UEFA, Roma je to uradila večeras takođe u gostima u Torinu, sada Murinjova ekipa može u lepom raspoloženju da otputuje na finale Lige konferencija u Tirani.

Dugo je trajalo opipavanje snaga tek povremeno prekidano nekim nagoveštajem zanimljivog napada ali sem jednog pokušaja Kumbule posle kornera u prvih pola sata nismo videli mnogo, na obe strane. Bikovi su tu i tamo pretili, ne baš naročito opasno da bi u 33. minutu krenulo njihovo samoubistvo.

Tada je odbrana domaćina ispala kao iz voza posle dodavanja Pelegrinija. Zima je ispao iz igre, Lukić bio previše pasivan, Abraham je sve to kaznio iskoristivši zicer. Pred kraj poluvremena je dosuđen i penal za Romu, Abraham je bio siguran i ovu sezonu završava sa 17 ligaških pogodaka.

Malo se rasplamsala borba u nastavku ali kad je Roma izdržala početni pritisak domaćina preuzela je kontrolu, čak i bila opasnija. Iz toga se izrodio novi penal kojim je Pelegrini overio pobedu u 78. minutu – 0:3.