EUROFudbalVESTI DANA

Sada je sve poznato: Ovo je konačni spisak reprezentacija za EURO

Fudbaleri Gruzije su trijumfovali nad Grčkom u plej-ofu za plasman na Evropsko prvenstvo, nakon boljeg izvođenja penala 4:2, nakon što je regularni tok završen bez golova (0:0). Grci su pokazali dekoncentraciju u penal seriji, propuštajući dva udarca, dok su Gruzijci zabeležili odlučujući pogodak za slavlje na „Boris Paičadze Dinamo Areni“.

Gruzija će se na završnom turniru u Nemačkoj naći u grupi sa Portugalom, Češkom i Turskom.

U međuvremenu, fudbalska reprezentacija Ukrajine obezbedila je svoje mesto na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj pobedom nad Grčkom u plej-ofu sa 2:1. Ukrajinci su pokazali svoju karakterističnu sposobnost za preokret, nadoknađujući raniji deficit i osvajajući meč.

Gosti su poveli u 29. minutu, ali su Ukrajinci uspeli da izjednače u 54. minutu, a potom i da postignu odlučujući gol šest minuta pre kraja. Ova pobeda im je donela plasman u grupu D, gde će se takmičiti sa Belgijom, Slovačkom i Rumunijom.

U drugom meču, Poljska i Vels su završili regularnih 90 minuta bez golova, što je dovelo do produžetaka. Iako su obe ekipe imale prilike u dodatnom vremenu, mreže su ostale netaknute, pa se prešlo na izvođenje penala.

U penal seriji, Vojčeh Ščesni, golman Poljske, se istakao kao heroj odbranivši odlučujući penal, čime je svojoj ekipi obezbedio mesto na Evropskom prvenstvu.