FudbalŠpanija

Sadik dvostruki strelac, Lugo tri puta stizao vođstvo Almerije (VIDEO)

Ugroženo drugo mesto.

Povela je Almerija u 13. minutu, Portiljo je ubacio loptu u kazneni prostor, Sadik je prihvatio grudima i obezbedio sebi dovoljno prostora da je smesti u gol, izuzetno lep potez koji možete videti ovde. Odgovorili su gosti u 37. minutu, daleko bačen aut ali je na nesreću domaće ekipe lopta odbijena na volej Sančezu.

Ponovo je Almerija došla u vođstvo posle nešto više od tri minuta igre u nastavku, i sada isti tandem, Portiljo je sa desne strane poslao loptu pred gol, Sadik je iz blizine neumoljiv. Lugo je i po drugi put izjednačio, dug i strpljiv napad u 67. minutu završio se lepim golom Klaverije sa velike udaljenosti.

Pet minuta kasnije Klaverija je bio tragičar, u pokušaju da izblokira Akiemea smestio je loptu u svoj gol. Na njegovu i sreću saigrača a nesreću domaćeg tima posle kornera u 79. minutu Kariljo je postavio konačnih 3:3.

Poraz pa remi, tek Eibar ima priliku da odmakne na pobedu više Almeriji a Valjadolid da ih preskoči i zauzme drugu poziciju. Što se tiče Sadika on je trenutno na učinku od 15 golova i sedam asistencija.