FudbalItalija

Samoubistvo Napolija na stadionu Karlo Kasteljani, Salernitana se hvata za slamku (VIDEO)

Remi u Bolonji.

I poslednja nada o tituli ove godine za Napoli razvejana je na gostovanju Empoliju. Sve je išlo kako treba, gosti su poveli pred kraj poluvremena, dobar napad, Lozano je ubacio loptu po zemlji, Osimen preskače, Mertens pogađa.

Sigurnim koracima Napolitanci su išli ka pobedi, Insinje je u 53. minutu iskoristio zicer i udvostručio prednost. Da to ipak neće biti tako nagovestio je Henderson u 80. minutu.

Tri minuta kasnije poigravanje Mereta kaznio je Pinamonti. No, nije ostalo na tome, sevnula je kontra u 88. minutu, centrirao je Bajrami a Pinamonti kompletirao preokret – 3:2.

Serija pobeda Salernitane, videćemo da li znači spas u zadnji čas. Đurić je posle devet minuta igre i kornera sa leve strane bio spretniji od odbrane Fiorentine za vođstvo domaćina.

Ljubičasti su izjednačili u 64. minutu, centrirao je Odriozola, Saponara je lepo prihvatio loptu i poslao je iza leđa Sepea. Loša reakcija Igora u 79. minutu omogućila je Bonacoliju da pogodi za treći vezani trijumf Salernitane a prvi ligaški poraz Fiorentine posle skoro dva meseca.

Rano je povela i Bolonja na svom stadionu protiv Udinezea, Hiki je bio strelac nakon šet minuta igre. Gosti iz Udina preokrenuli su golovima Udogija u 25. minutu i Sakcesa početkom drugog poluvremena, Šansone je u 59. minutu postavio konačnih 2:2.