ATPTenisVESTI DANA

ŠAMPION! Novak Đoković je osvojio 10. titulu Australijan opena!

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, došao je do desete titule Australijan opena!

Nole je u finalu u tri seta slavio nad Stefanosom Cicipasom (6:3, 7:6, 7:6)

U prvom setu, Novak je već u četvrtom gemu došao do brejka, koji je odbranio do samog kraja i bez većih problema poveo 1:0. Svaki od gemova na servis protivnika Novak je započinjao odlično i uspevao da osvoji prvi poen u gemu, čime je stavljao dodatni pritisak na servis grčkog tenisera.

Imao je Novak problema u drugom setu, Grk je zaigrao znatno bolje i prvi je došao set lopte, kada je prilikom Novakovog servisa imao 40:30 pri vođstvu od 5:4. Odigrao je majstorski poen na set loptu za rivala, uspeo da dobije svoj gem, da uvede set u tajbrejk, a onda u tajbrejku posle nove drame osvojio set.

Treći set je započet brejkom Cicipasa, koji Nole odmah vraća. Oba tenisera su do taj-brejka čuvala svoj servis, da bi Đoković isti započeo furiozno, poveo 5:0, Grk je uspeo da smanji na 5:3, ali ne i da dođe do šansi za preokret.

Ovo je rekordna 22. Grend slem titula za srpskog tenisera, koji će se ponovo naći na čelu ATP liste!