SC Derbi minus 15 protiv Mornara pretvorio u isti takav plus!

Tim Mihaila Pavićevića ostaje bez pobede u AdmiralBet ABA ligi i posle četiri kola – 94:79 (20:25, 20:20, 20:17, 34:17).

Samopouzdaje stečeno prvom pobedom u sezoni, onom u FIBA Evrokupu, Barani su preneli i na teren Morače. Razgoropadio se Gavrilović u prvoj četvrtini, urnisao odbranu domaćina, ispratili su to i saigrači. Istina, nije bilo prednosti veće od šest poena, ipak, boljitak je bio vidljiv. Na početku druge četvrtine Luis je bio vođa Mornara, dva napada zaredom je uspešno realizovao, doveo svoj tim nadomak dvocifrene prednosti, pogodio i trojku kada je trebalo saseći niz SC Derbija koji je usledio. Tu ulogu je preuzeo Jovanović u završnici poluvremena, gosti su na veliki odmor otišli sa plus pet – 40:45.

Poput prethodne dve četvrtine, i treću je Mornar idealno otvorio, trojka Vranješa, četiri poena Mareja, i eto ih na 12 razlike. Kamenjaš na kratko prekida taj nalet, međutim, Vranješ i Voler uvećavaju prednost svog tima na plus 15. Tu su Studenti shvatili da je vrag odneo šalu i da su uprkos savetima trenera potcenili protivnika. Nije bilo kasno, stegli su odbranu, ali su pre svega počeli mnogo timskije i koncentrisanije da igraju u napadu. Ako su od 15 poena minusa došli do identičnog plusa na kraju, jasno je šta je viđeno u završnici treće i četvrtoj četvrtini.

Kamenjaš je stao nadomak dabl-dabla, sa 17 poena i devet skokova, ne i Hadžibegović koji je upisao 15 poena i 11 uhvaćenih lopti. Jovanović je sa 18 poena bio najefikasniji među Baranima.

SC Derbi sada očekuje jako nezgodno gostovanje, naredne subote idu na noge Cedevita Olimpiji. Mornar će svoju prvu pobedu iz petog pokušaja tražiti protiv Krke na domaćem terenu.