SC Derbi usporio Rasela i osvojio Topolicu

Mornar gubi drugu vezanu utakmicu kući – 75:86 (16:24, 26:16, 13:19, 20:27).

Sipao je trojke Džekson u ranoj fazi utakmice, domaćin pokušao da odgovori preko Mihailovića i Vrankovića, međutim, Studenti su imali jasan plan igre u odbrani i više opcija u napadu, pre svih Tasića i Megija u nastavku. Drugu četvrtinu je otvorio Miković trojkom, gosti su vezali šest poena za dvocifreni plus. Više od 12 minuta je trebalo Raselu za prvi koš a onda je krenula rapsodija, pogađao je i razigravao, do poluvremena sve okrenuo u korist Mornara – 42:40.

Onog trenutka kad je Rasel ponovo ušao u kontraritam sve je počelo da se vraća na staro, odbrana SC Derbija je ponovo na pređašnjem nivou, Drežnjak je napadački pokrenuo ekipu. Od početka četvrtine je postalo da biva jasno kako će bodovi za Podgoricu, u nastavku se igra Barana potpuno raspala i samo je ostalo da se vidi kojom razlikom će biti poraženi.

Lepo raspoređen timski učinakk Studenata, poenterski su ih predvodili Džekson sa 16 i Tomislav Ivišić sa poenom manje. 16 poena je kod domaćina ubacio Mihailović, Vranković je upisao dabl-dabl, 12 poena i deset skokova.