FudbalItalija

Sedam golova, tri crvena kartona – Fiorentina ide dalje (VIDEO)

Ljubičasti slavili u Napulju nakon produžetka i izborili plasman u četvrtfinale Kupa.

Rana faza utakmice ni izbliza nije slutila na buru koja će uslediti. Viđen je tek jedan udarac Elmasa zaustavljen od strane Dragovića pre nego što su počeli da se ređaju bitni momenti. Najpre je Vlahović u 41. minutu postigao svoj prvi gol u ovoj kalendarskoj godini na asistenciju Saponare.

Katastrofalna završnica prvog poluvremena za Ljubičaste. Najpre je Mertens izjednačio golom sa distance da bi pred sam kraj prvog dela igre Dragovski zaradio direktan crveni karton.

Uprkos igraču manje Fiorentina je ponovo povela golom Biragija u 58. minutu. Napoli je u nastavku ostao bez dva igrača, Lozano je dobio direktan crveni karton, Ruiz drugi žuti pa se situacija okrenula, sada je domaćin sa igračem manje postigao gol, pred sam kraj Petanja je izborio produžetke.

Dodatnih 30 minuta u potpunosti su pripali gostima. Prvo je u nadoknadi prvog produžetka Venuti postigao gol na asistenciju Maleha, brzo po početku drugog Venuti je asistirao za prvenac Pjonteka, tačku na meč stavio je Maleh – 2:5.