Sedmorica hrabrih nisu izdržala triler protiv Cibone

Borac izgubio u dramatičnoj utakmici koja uopšte nije trebala da bude ni odigrana u datim okolnostima – 83:84 (27:21, 16:17, 15:23, 25:23).

Vukovi su u meč u Čačku ušli sa nizom od šest poena predvođeni Mazalinom, sam Hejl je odgovorio identičnim takvim. Ponovo Cibona pokušava da se odmakne, pa iako je Borac u protokolu imao samo sedam igrača, sprečio ih je u tome i preuzeo inicijativu, napad je dobro funkcionisao i na prvi odmor su otišli zadovoljni. Pogoci Boldvina i Hejla u ranoj fazi druge četvrtine odveli su domaćina na dvocifreni plus, uzvratili su Kapusta i Baković, juri Cibona taj minus i uspeva da ga prepolovi do kraja poluvremena – 43:38.

S obzirom na stanje u kojem se Mijatovićeva ekipa nalazi, pad je u nekom trenutku bio očekivan, sa deset poena, od toga sedam u nizu, Radovčić je prednost vratio na stranu gostiju u ranoj fazi nastavka. Ćurčić i Hejl trojkama prekidaju taj nalet, na kratko, od tog trenutka sastav iz Zagreba je konstantno u blagoj prednosti, sve do triler završnice. Kapusta je na 16 sekundi do kraja bio polovičan sa linije penala, Glišić neverovatnu trojku iz okreta i ostavlja protivniku samo tri sekunde. Na njihovu žalost, to je bilo dovoljno Smajlagiću da pogotkom sa poludistance izraste u heroja pobede.

Statistički, Vukove je predvodio Kapusta sa 22 poena i čak 12 asistencija, Aranitović je dodao 14 poena. U osakaćenom timu Čačana istakli su se Hejl sa 29 poena i devet skokova, te Boldvin koji je uz 24 poena imao po sedam skokova i asistencija.

Ostaje gorak ukus Borcu, pa i svima u regionalnoj košarci, što se igrača tiče oni moraju da se okrenu gostovanju Partizanu koje sledi. Cibona je prekinula niz od četiri poraza, pa će u mnogo boljem raspoloženju dočekati Split u narednom kolu.