Segu i Tasić ukrali Ciboni već viđenu pobedu!

Prva stotka za Borac na otvaranju 14. kola AdmiralBet ABA lige – 97:101 (20:20, 23:20, 19:22, 24:24, 11:15).

Skoro tri minuta smo čekali na prvi koš domaćina, Čačani su imali uvodnih 0:4, toliko je bila i najveća prednost Repešine ekipe u prvih deset minuta na koju su odgovorili Segu i Tasić nizom od šest poena. Na kraju prve i početkom druge četvrtine Aranitović je nanizao osam poena, ubrzo i asistirao Majcuniću za trojku i najvećih plus šest. Tasić i Uskoković su sprečili Cibonu da se odlepi, uhvatili priključak te se do kraja poluvremena igralo koš za koš i u mini serijama, bez značajnije prednosti za jednu ili drugu ekipu – 43:40.

Drugo poluvreme domaća ekipa otvara sa dve dobre odbrane i pet poena Aranitovića i Bošnjaka. Od tih osam razlike kompletnu treću deonicu Cibona pokušava da se odmakne još dalje, na tom putu stoji Tasić koji radi sve – pogađa, asistira, drži ritam u odbrani, i sa Seguom vraća Borac u egal. Trojkama Majcunića i Vukovića domaćin je još jednom otišao na dva poseda prednosti, i ponovo gosti jure, pa tako u krug, sve dok na 18 sekundi do kraja Aranitović nije realizovao dva slobodna bacanja za plus pet.

Ni tu nije bilo gotovo! Brza realizacija Segua i odmah zatim ukradena koja se završila Tasićevim košem i dodatnim slobodnim bacanjima. Preostalo je šest sekundi, Aranitović nije uspeo da pogodi šut za pobedu. Raspomamljeni Segu je košem i asistencijama za trojke Čarapića i Birtsa dao zalet Borcu u dodatnih pet minuta, pojavio se i kao heroj završnice u kojoj je sačuvana prednost.

Nema sumnje da će Segu biti kandidat za MVP-ija kola nakon što je sakupio 28 poena, 12 asistencija, šest skokova i tri ukradene lopte. 28 poena je ubacio i Tasić, Frenklin takođe upisao dabl-dabl, deset poena i 11 skokova. U zaborav pada sjajna partija Aranitovića i njegovih 26 poena.

Košarkaše Borca sada čeka deset dana za odmor, slavlje i trening pre nego što budu dočekali Megu. Cibona će u narednom kolu gostovati u Železniku.