Afrički kup nacijaFudbal

Senegal tek sa dva igrača više slomio rivala (VIDEO)

Preko Zelenortskih ostrva do četvrtfinala Kupa nacija.

Doduše, nisu Lavovi Terange imali sreće, mogli su da otvore utakmicu golom u prvom minutu, posle pokušaja Manea isprečila se stativa. Sem te velike šanse beležimo i da su Zelenortska ostrva ostala sa igračem manje u 21. minutu, posle pregledanja snimka isključen je Andrade.

Naredna situacija vredna pomena je repriza prethodne, pregledanje snimka u 57. minutu i novi crveni karton, sada za Vozinju nakon sudara glavama sa Maneom. Pet minuta kasnije Rosa koji je ušao na teren i stao na gol zaustavio je Manea, odmah zatim, u sledećem pokušaju, ofanzivac Liverpula uz pomoć prečke doveo je Senegal u vođstvo.

Zbog posledica pomenutog sudara glavama Mane je uskoro morao da napusti teren. U nastavku je Dieng propustio dve velike prilike da ranije reši meč, iz trećeg pokušaja je u nadoknadi postavio konačan rezultat – 2:0.