Afrički kup nacijaFudbal

Senegalu gol dovoljan za prvo mesto, pirova pobeda Zimbabvea

Završeno je takmičenje u grupi B.

Sa prvog mesta dalje ide Senegal i za to je Siseovoj ekipi bio dovoljan jedan gol! I to onaj iz nadoknade vreme sa penala, u prvom kolu protiv Zimbabvea. Naredne dve utakmice Lavova sa Terange završene su bez golova, uključujući i današnji sa reprezentacijom Malavija koja sada čeka priliku da kao trećeplasirana izbori prolaz dalje.

Sa druge pozicije dalje ide Gvineja kojoj je pomenuti remi išao na ruku te poraz od Zimbabvea nije toliko bolan. Ratnici su bili bolji rival u prvom poluvremenu, to su krunisali sa dva gola, Musona je pogodio na centaršut Tigerea u 26. minutu, pred odlazak na odmor Mahači je duplirao prednost. Brzo po ulasku u drugo poluvreme Keita je smanjio i postavio, kasnije će se ispostaviti konačnih 2:1, te se tako selekcija Zimbabvea pobedom oprostila od turnira.