EngleskaFudbalTransferi

Siti angažovao beka, Gvardiola menja plan?

Moguć ostanak u timu već sada.

Pametno posluje Mančester Siti ovog leta, lepo je prihodovao od nekoliko prodaja ali i lepo uložio u pojačanja na neophodnim pozicijama. Erling Haland je oduševio već na premijerligaškom debiju, Kalvin Filips se polako uvodi u ritam, Stefan Ortega i ranije kupljeni Hulijan Alvarez su tu da pojačaju konkurenciju.

Ono što Građani nisu uspeli je da dovedu levog beka koga su želeli, nisu hteli da isprate zahteve Brajtona za Marka Kukurelju iako je on imao veliku želju da se preseli na Etihad, umesto njih to je uradio Čelsi. Morao je sportski sektor da se okrene drugim opcijama, od onih koje su se pominjale još uvek su aktuelni Borna Sosa i Alehandro Grimaldo ali je sada vrlo moguće da će prvobitni plan biti promenjen.

Ideja je bila da se dovede Serđo Gomez iz Anderlehta i pošalje na pozajmicu Đironi. Prema informacijama koje je ekskluzivno podelio Fabricio Romano, taj posao je dogovoren i nekadašnji učenik La Masije će biti doveden za deset miliona funti, preostalo je da se dogovore samo poslednji detalji. 21-godišnji Španac ima iza sebe fantastičnu sezonu u kojoj je postigao 7 a namestio čak 15 golova i postoje indicije da će ga Pep Gvardiola već sada promovisati u prvom timu. Trenutno, zbog dobro poznate situacije oko Bendžamina Mendija i prodaje Oleksandra Zinčenka, Siti nema pravog levog beka pod ugovorom, tako da i ukoliko bi se našao novi startni bek, biće mu potrebna alternativa što je uloga koju bi mogao da ima Gomez.

Autor: K.S.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Povezane vesti

Pogledaj takodje..
Close
Back to top button
Admiral Bet