EngleskaFudbal

Siti hita ka novoj tituli, Norič se podsetio kako izgleda osetiti slast pobede

Četiri utakmice u dnevnom terminu, tri pobede domaćina.

Derbi kola odigran je na Emirejtsu, međutim, pitanje je koliko je to zaista bio derbi. S izuzetkom jedne situacije u kojoj je Čelsi zapretio preko Lukakua, Siti je imao inicijativu, stvarao šanse. Kepa je branio sve što je mogao do 70. minuta kada ga je izuzetno preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao De Brujne za pobedu kojom su Građani pobegli Plavcima na 13 poena prednosti.

Posle dužeg vremena i serije poraza Norič je dao znake života. Kanarinci su bili bolji rival od posrnulog Evertona koji se polako bliži opasnoj zoni. Benitezova ekipa ne samo da nema pobedu u prethodne četiri odigrane utakmice nego je za to vreme zabeležila i tri poraza.

U usponu forme je Vulverhempton. Vukovi su u prethodne četiri utakmice ostvarili tri pobede i jedan remi, uhvatili priključak sa gornjim delom tabele. Na svom stadionu danas su savladali Sautempton u meču u kome je, ruku na srce, sve moglo da ode i na drugu stranu, nisu Sveci bili slabiji rival ali za razliku od domaćina svoje šanse nisu dovoljno iskoristili.

Jedini remi viđen je na Sent Džejms Parku. Njukasl je bio bolji rival u nešto više od polovine vremena, imale su Svrake prečku, posle toga i vodeći gol. U nastavku se probudio Votford, preuzeo inicijativu i izborio remi kojom je prekinuo seriju poraza.

Mančester Siti – Čelsi 1:0 (De Brujne 70)

Norič – Everton 2:1 (Kin 16ag, Ajdah 18 – Ričarlison 60)

Vulverhempton – Sautempton 3:1 (Himenez 37p, Koadi 59, Traore 90+1 – Vord-Prauz 84)

Njukasl – Votford 1:1 (Sent-Maksimin 49 – Pedro 88)