EngleskaFudbal

Siti i Čelsi raspucani, Kejn pogodio za tri boda na Ameksu (VIDEO)

Polovina utakmica devetog kola Premijer lige odigrana danas.

Na Etihadu sve prema očekivanjima, treća uzastopna pobeda Mančester Sitija je četvrti vezani poraz Sautemptona. Kanselo je promešao odbranu i načeo Svece posle 20 minuta igre. Novu asistenciju, svoju devetu, upisao je De Brujne u 32. minutu kada je uposlio Fodena a ovaj lobovao Bazunua.

U ranoj fazi nastavka Rodri je poslao dijagonalu koju je efektivnom završnicom ukrasio Marez. Nije moglo ni bez Halanda, u 65. minutu nastavlja svoju seriju posle oštre lopte Kansela sa leve strane – 4:0.

Poter je stabilizovao Čelsi, posle sjajne partije protiv Milana, ekipa je dobila meč koji je morala rutinski, protiv posrnulog Vulverhemptona na Stamford bridžu. Doduše, trebalo je Plavcima vremena da probiju bedem Vukova, to je učinio Haverc u nadoknadi prvog poluvremena, posle centaršuta Maunta.

Mauntu se piše asistencija i u 54. minutu kada je posle dve razmene pasova s njim Pulišić duplirao prednost. U finišu utakmice Broja je dokrajčio protivnika – 3:0.

Posle poraza u derbiju severnog Londona i remija u Ligi šampiona, Totenhemu je kao melem na ranu došla minimalna pobeda na nezgodnom gostovanju. Gol vredan tri boda protiv Brajtona postigao je Kejn na polovini igre u prvom poluvremenu posle centaršuta Sona.

U usponu forme je Njukasl. Dugo se čekalo na drugu pobedu, odmah je došla i treća, na Sent Džejms parku je petardiran Brentford za skok ka gornjem delu tabele. U dobrom nizu je i Bornmut, nastavlja se serija utakmica bez poraza, posle preokreta savladan je Lester na Vitalitiju.

Mančester Siti – Sautempton 4:0 (Kanselo 20, Foden 32, Marez 49, Haland 65)

Čelsi – Vulverhempton 3:0 (Haverc 45+3, Pulišić 54, Broja 89)

Brajton – Totenhem 0:1 (Kejn 22)

Njukasl – Brentford 5:1 (Gimaraeš 21, 56, Marfi 28, Akmiron 82, Pinok 90ag – Toni 54p)

Bornmut – Lester 2:1 (Biling 67, Kristi 71 – Daka 10)