EngleskaFudbal

Siti i Liverpul sigurni, katastrofa Čelsija (VIDEO)

Premijer liga se vratila na ekrane sa sedam utakmica 31. kola.

Za sada Siti uspešno odoleva pritisku, Gvardiola je odnela tri boda sa Turf Mura koji se pokazao kao nezgodno gostovanje pojedinim ekipama iz gornjeg dela tabele. Počelo je kako se poželeti može, vođstvo posle manje od pet minuta igre, Kanselo je loptu prebacio na desnu stranu, Sterling je spušta, De Brujne zakucava.

Pobeda je mogla da bude i ubedljivija, Građani su kontrolisali sve ali izostala je realizacija. Ispostavilo se da je konačan rezultat postavljen u 25. minutu, dupli pas Sterlinga sa De Brujneom i ubačena lopta za Gundogana – 0:2.

U stopu prati Liverpul koji je otvorio kolo pobedom nad Votfordom. Skupo su Stršljenovi prodali kožu na Enfildu ali za razliku od njih domaćin je svoje šanse koristio.

Redse je u vođstvo doveo Žota posle centaršuta Gomeza u 22. minutu. Pobeda je overena sa bele tačke u samom finišu, precizan je bio Faabinjo.

Veliko iznenađenje priredio je Brentford na Stamford Bridžu. Sjajnim golom sa distance Ridiger je doveo Čelsi u vođstvo na startu drugog poluvremena, ni slutilo nije na ono što će se desiti u nastavku.

Ekspresno su odgovorili gosti sa dva gola u pet minuta. Dva puta je asistirao Mbeumo, najpre Janeltu pa onda i u kontri Eriksenu za vođstvo.

Blickrig se nastavio u 60. minutu, kolabirala je još jednom odbrana Plavaca, Janelt postigao svoj drugi gol. Tačku na Čelsijevu katastrofu stavio je Visa u samom finišu – 1:4.

Dinamičan meč videli smo na Old Trafordu, oba gola pala su u razmaku od tri minuta. Najpre je Ihenačo u 63. doveo Lester u vođstvo, zatim je Junajted izjednačio preko Freda koji je, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Treći uzastopni poraz Aston Vile danas na Molinou. Vulverhempton je poveo posle sedam minuta igre kada je Džoni kaznio smušenu reakciju odbrane rivala.

Zanimljiv duel s tim da su Vukovi bili ti koji su češće pritiskali, to im se isplatilo u 36. minutu kada je Jang postigao autogol. Votkins je u završnici sa bele tačke ublažio poraz Aston Vile – 2:1.

Mnogo toga interesantnog viđeno je na Eland Roudu a čini se da je podela bodova najpravedniji ishod. Dosta prilika na obe strane, Lids je poveo preko Herisona u 29. minutu, Sautempton izjednačio novim lepim golom Vord-Prauza iz slobodnjaka početkom drugog poluvremena. Bitan bod za Paunove, Sveci su prekinuli niz poraza.

Golova nije bilo na Ameksu u duelu između Brajtona i Noriča. Više će imati za čime da žali domaćin s obzirom na to da je Maupej promašio penal u 29. minutu.