EngleskaFudbal

Siti pokazao ko je gazda Mančestera, Arsenal gleda ka trećem mestu (VIDEO)

Deset golova na pomenuta dva susreta.

Da mančesterski derbi neće biti derbi u pravom smislu te reči naslutilo se posle manje od pet minuta igre. Pukla je odbrana Junajted, Silva je sa leve strane ubacio loptu pred peterac, De Brujne ovakvu priliku ne propušta, Siti vodi.

Uspela je Rangnikova ekipa da odgovori u 22. minutu. Pogba je poslao loptu ka levoj strani, Sančo je prihvatio, ušao ka sredini, namestio se i poslao hirurški preciznu loptu u suprotan ugao.

Radost je trajala tek šest minuta, nova opsada De Heinog gola završila se novim golom De Brujnea. Belgijanac je u 68. minutu upisao i asistenciju, iz kornera je loptu poslao na ivicu kaznenog prostora na volej Marezu koji je u finišu utakmice postigao još jedan pogodak i overio trijumf – 4:1.

Rano je poveo i Arsenal na Vikaridž Roudu. Poništen gol Votforda pa lepa akcija gostiju, Saka dodaje do Odegarda, usledila je idealna egzekucija.

Stršljenovi su uzvratili u 11. minutu, centrirao je Kiko sa desne strane, Ernandez je makazicama loptu poslao u gol. Posle pola sata igre ponovo Tobdžije vode, Saka otima loptu, dodaje do Lakazeta koji mu vraća petom, sevnula je levica za novo vođstvo.

Ubrzo po ulasku u drugo poluvreme još jedan izuzetan lep pogodak, ponovo u mreži Votforda, strelac je sada Martineli. Konačnih 2:3 postavio je Sisoko u finišu utakmice.