FudbalLiga šampionaVESTI DANA

Siti preživeo rat na Vanda Metropolitanu, šest golova na Enfildu!

Završeno je četvrtfinale Lige šampiona.

Morao je Atletiko da napadne ili bar zaigra otvorenije. Da smo videli baš neke iole ozbiljnije pokušaje nismo, štaviše najbliži golu u prvom poluvremenu bio je Siti, posle šanse za Gundogana saveznik Jorgandžija bila je stativa.

Pojačava Simeoneova ekipa pritisak u nastavku, najraspoloženije deluje Grizman. Dva interesantna pokušaja Francuza, onaj drugi je prozujao pored stative. Na novi dobar napad čekali smo do 75. minuta, lepo je lopta išla između igrača Atletika, na kraju je iz dobre pozicije šutirao De Pol ali van okvira gola, dva minuta kasnije isti igrač preti, isti je i ishod.

Možda i najepšu akciju Jorgandžija videli smo u 87. minutu. Duga lopta iza leđa odbrane, Kore grudima spušta ka Kunji koga je u poslednjem trenutku izblokirao Stons. Sve opasniji je Atletiko u finišu ali je i ostao sa igračem manje, isključen je Felipe. Gundogan je propustio priliku da reši meč, Karasko je iz slobodnog udarca stavio Edersona na muke, golman Građana spasio je svoj tim i posle odlične šanse za Koreu, poslednje na utakmici.

Poprilično zanimljivije bilo je prvo poluvreme na Enfildu. Više šansi, bolji ritam, dva gola. Prva je zapretila Benfika ali je taj koji je poveo bio Liverpul, ponovo je koban po Orlove bio koban Konate koji je u 21. minutu bio najviši u skoku posle kornera koji je sa leve strane izveo Cimikas.

Imali su Redsi još par interesantnih pokušaja ali su na odmor otišli poravnati večerašnji rivali. Zaspala je i ispala odbrana domaćina u 32. minutu, Ramos je imao zicer koji nije propustio da iskoristi.

Što su propustili u prvom rešeni su bili Klopovi puleni da nadoknade što pre u drugom poluvremenu. Na mukama je bila odbrana Benfike u 55. minutu, u prvom navratu se izvukla ali ne i onom koji je odmah usledio, Žota je ubacio loptu sa leve strane, Firminu je ostao lakši deo posla.

Deset minuta kasnije činilo se da je sve bilo rešeno. Cimikas je upisao drugu asistenciju večeras a Firmino drugi gol. Slobodnjak sa leve strane, očajna reakcija odbrane Orlova, Firmino je bio neometan.

Rešila je Benfika da se ne preda ili joj je to omogućila odbrana Liverpula u 73. minutu. Jaremčuk je izašao sam ispred Alisona, bez većih problema ga predriblao i poslao loptu u prazan gol.

Nije to bila posednja reč gostiju. Odbrana Redsa ispada kao iz voza, puca po šavovima a u 82. minutu to je kaznio Nunjez realizovavši novi zicer koji su dobili fudbaleri Benfike zahvaljujući očajnom izdanju defanzive Liverpula, time i postavio konačan rezultat – 3:3.