EvrokupKošarka

Sjajan španski derbi, Gran Kanarija trijumfovala nakon produžetka

Valensija mora da se pomiri sa novim porazom – 91:90 (20:18, 18:18, 19:21, 24:24, 10:9).

Prvo poluvreme bilo je potpuno izjednačeno, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Najveće je imala Gran Kanarija, u jednom trenutku pet poena plusa pa su Slepi miševi odgovorili sa osam vezanih poena. Na poluvreme je domaćin odneo koš prednosti – 38:36.

Gosti su otvorili nastavak sa sedam vezanih poena, Padilja ih je uveo u dobar ritam. Ponovo rezultatska klackalica do nove serije poena Valensije koja je u poslednja dva minuta ušla sa plus osam. Enis prekida ovaj nalet, najavljuje jedan u režiji svog tima. Brusino i Sloter trojkama poravnavaju rezultat, Enis maši šut za pobedu pa se ušlo u produžetak. Valensija nastavlja prazan hod, Brusino i Diop nastavljaju seriju iz regularnog dela utakmice za prednost koja je omogućila bolju poziciju Gran Kanariji i put do trijumfa.

Sloter je sa 23 poena predvodio pobednički tim, Diop je ubacio 18 uz devet skokova. Prepelič je ubacio 18 poena kod gostiju, Rivero 14.