KošarkaSrbija

Sjajna poslednja četvrtina Mladosti, igraće se majstorica u Čačku

Borac propustio priliku da reši polufinale u dve utakmice – 85:82 (23:18, 18:22, 21:27, 23:15).

Igralo se koš za koš na početku utakmice pre nego što su gosti upali u krizu, tri i po minuta bez poena Mladost je kaznila serijom 12:0 predvođena Bojićem i Livingstonom. Pecarski i Marinković prekinuli su napadačku agoniju Borca, vratili u egal ali samo na kratko. Ponovo su Zemunci preuzeli kontrolu i vođstvo pre nego što je Lopez u završnici poluvremena vratio goste na samo poen zaostatka – 41:40.

Veliki odmor je prijao Borcu, visoki igrači su nastavili sa dobrom igrom, spoljna linija je pronašla ritam pa su Čačani vodili skoro sve vreme u trećoj deonici, u jednom trenutku posle pogotka uz faul Pecarskog i sa plus sedam. Pecarski košem otvara poslednji kvartal, Mladost je uzvratila sa osam vezanih poena i ponovo preuzela vođstvo u kome su se timovi smenjivali sve do samog kraja kada je Bojić pogotkom pa ukradenom loptom prelomio ovaj meč i zakazao treću utakmicu u Čačku.

Kao po običaju zna se ko su prve violine Mladosti, najbolji strelac je Bojić koji je na 31 poen dodao osam skokova, fantastičan je ponovo Livingston sa učinkom od 29 poena, devet skokova i osam asistencija. Sjajan meč odigrao je Pecarski u ekipi Borca i završio ga sa 30 poena i sedam skokova, Marinković je postigao 14 poena uz osam skokova.