EvroligaKošarka

Slukas brži od sirene, poraz koji bi mogao skupo da košta Monako

Pet utakmica 26. kola Evrolige odigrano je večeras.

Uzbudljiv je bio derbi večeri, okršaj Olimpijakosa i Efesa – 87:85 (26:17, 16:24, 19:20, 14:14, 12:10). Sjajna utakmica, bolje otvaranje domaćina, Efes se u nastavku vratio u egal. Uspeli je Atamanova ekipa da se izbori za produžetak u kome je Olimpijakos pobedio u igri živaca. Heroj pobede je Slukas koji je uspeo da fintira svog čuvara i pogodi trojku za pobedu sa zvukom sirene.

Kada se borite za top osam poraz na svom terenu od poslednjeplasiranog je neprihvaljiv a to je sebi dozvolio Monako – 82:83 (23:18, 23:18, 18:25, 18:22). Obradovićeva ekipa je imala dvocifreni plus na poluvremenu, čak je i u finiš meča ušla sa osam poena viška uprkos padu u igri. Kriza se produbila, potpuni kolaps koji je Žalgiris iskoristio u samoj završnici da izvuče pobedu na Azurnoj obali.

Jako neprijatan poraz doživeo je CSKA u Tel Avivu – 84:75 (23:17, 26:11, 18:18, 17:29). Od početka su Armejci bili u podređenom položaju, na veliki odmor Makabi je poneo 21 poen razlike. Pad u poslednjem kvartalu nije kažnjen, domaćin san o plasmanu u top osam drži koliko-toliko živim, CSKA je uspeo da poraz barem upristoji.

Slično se može reći i za poraz Zenita u Berlinu – 76:67 (23:12, 11:22, 17:14, 25:19). Očajan početak Paskvalova ekipa uspela je da ispravi do poluvremena. Ispostaviće se da je to večeras bio samo kratak nalet dobre igre, Alba je u nastavku slomila otpor gostiju iz Sankt Peterburga.

Bez većih problema ulogu favorita opravdala je Olimpija protiv Baskonije – 89:78 (21:10, 19:15, 26:23, 23:30). Od uvodne deonice je bilo jasno da Spahijina ekipa nema šta da traži u Milanu večeras. Manekeni su sigurnom igrom stekli prednost, održavali je i dozvolili gostima da je malo okrnje tek u poslednjem kvartalu.

Olimpijakos – Efes 87:85 (Slukas 23, 6as, Dorsi 19 – Pleis 14, Micić 12, 13as)

Monako – Žalgiris 82:83 (Džejms 18, Bejkon 18 – Gifi 15, Milaknis 14)

Makabi – CSKA 84:75 (Vilbekin 23, Žižić 14 – Lundberg 17, Milutinov 12, 6sk)

Alba – Zenit 76:67 (Lo 15, Zosman 9, 7sk – Beron 18, Kuzminskas 18)

Olimpija – Baskonija 89:78 (Hol 15, Rodrigez 14 – Kostelo 23, Boldvin 16, 6as)