EvroligaKošarka

Slukas presudio Realu, Radonjić doživeo debakl u Berlinu

Gotovo je treće kolo Evrolige.

Jedna od četiri ekipe koja ima maksimalan učinak je Olimpijakos koji je nakon Barselone kao gost savladao i Real Madrid – 87:89 (21:20, 17:17, 24:26, 25:26). Izuzetno izjednačen meč, u dva navrata Blankosi su u prvom poluvremenu imali šest do osam poena prednosti, nakon što su se crveno-beli vratili pa sve do kraja gledali smo rezultatsku klackalicu.

Jedan duži period Real je držao razliku od četiri poena plusa, na minut i po do kraja Larencakis je pogodio trojku, zatim i ukrao loptu, Slukas je poentirao, Bolomboj jednim bacanjem produžio niz na šest poena. Neizvesna završnica, lopta je išla u ruke Ljulju i Slukasu, grčki plejmejker je probio odbranu Reala na tri sekunde do kraja i položio, Tavares nije uspeo da realizuje poslednji napad.

Novi sjajan meč odigrao je Vezenkov i ponovo upisao dabl-dabl, 23 poena i 12 skokova, Slukas je ubacio 14 poena i asistirao sedam puta. Listu strelaca Blankosa predvodi Musa sa 17 poena, Tavares je postigao 14 uz šest skokova.

Malo iznenađujuće, maksimalna posle tri kola je i Alba koja je večeras deklasirala Panatinaikos – 94:65 (17:9, 26:24, 21:12, 30:20). Katastrofalno je Radonjićeva ekipa ušla u meč, nije uspela da dobaci do dvocifrenog broje poena u prvoj četvrtini, na poluvremenu je imala dvocifreni minus. Igra Zelenih nije bila bajna ni u prvom, ali u drugom poluvremenu se tek potpuno raspala, ishod je težak poraz.

Fantastičan je večeras bio Sikma sa učinkom od 16 poena, 15 skokova i šest asistencija, Blat je ubacio poen manje uz asistenciju više. Na drugoj strani, Grigonis je postigao 14 poena.