Split kroz dramu do važne pobede, Mega ispustila produžetak

Igra živaca na zatvaranju 24. kola ABA lige – 81:80 (25:27, 13:16, 21:12, 22:25).

Gledali smo revolveraški obračun u uvodnoj deonici, uglavno izjednačena igra dve napadački raspoložene ekipe s izuzetkom jedne sekvence kad je Mega stekla šest poena prednosti. U drugoj četvrtini ritam je opao, barem što se napadačke produkcije tiče, Smit i Rudan su koševima zatvorili poluvreme za pet poena plusa gostiju – 38:43.

Mega je drugo poluvreme otvorila sa sedam vezanih poena, serijom odgovara Split, pet koševa Šortera pa trojka Bariča, treći period je potpuno pripao domaćinu u nastavku. Nije se dao Jovanovićev tim, iako je domaćin uneo pet poena prednosti u poslednjih 17 sekundi utakmice. Simanić pogađa trojku, fauliran je Šorter, pogađa oba bacanja da bi zatim Jović pod faulom pogodio trojku. Dodatnim slobodnim bacanjem mogao je da izbori produžetak ali ga nije iskoristio, dva boda ostaju domaćinu.

Pobednički tim predvodio je Perković sa 21 poenom, Šorter je dodao 17. Kod gostiju su se istakli Simanić sa 30 poena i Jović koji je na 22 poena dodao šest skokova.