Split posustao u poslednjoj deonici, Budućnost ne da drugo mesto!

Tim Andreja Žakelja na teškom gostovanju došao do brejka kojim i u 20. kolu AdmiralBet ABA lige potvrđuje da je u sve boljoj formi – 75:81 (19:17, 20:21, 24:19, 12:24).

Domaćin je bolje otvorio meč, poveo sa 8:2, nije pomogao ni Žakeljev tajm-aut kojim je pokušao da razbudi svoje košarkaše. Šorterovim slobodnim bacanjima Split je došao nadomak dvocifrene prednosti, tek tad se kod gostiju upalio alarm i doneo promenu u pristupu. Agresivnost visokih igrača je dala rezultata, ishod je serija 9:0 da se uhvati priključak, rezultatstka klackalica je trajala do poluvremena, samo jednom je domaći tim imao više od poseda prednosti – 39:38.

Veliki odmor je očigledno više pomogao košarkašima Splita, Saliven daje ton, Perković se raspucao, Budućnost ne uspeva to da prati, u dva navrata Šorter donosi svom timu plus sedam. Čim Plavi malo stegnu odbranu, domaćin je u problemu, očas posla su anulirali minus na početku poslednje četvrtine, Perković i Kalajdžić omogućavaju svojoj ekipi da malo dođe do daha. Samo na kratko, Budućnost je ipak upalila motore u punom kapacitetu na vreme da suzbije napadačku snagu protivnika, lopta je u završnici išla u ruke Rajtu i Frimenu, ovaj tandem se postarao da smesti dva boda u džep gostujućem sastavu.

Rajt je napadački predvodio Plave sa 19 poena, Kamenjaš je dodao 13. Saliven je sa 17 poena bio najefikasniji u domaćem timu, Perković je postigao takođe 13.

Budućnost na pauzu u regionalnom takmičenju ide sa drugog mesta i serijom od sedam pobeda, istu će pokušati da produži protiv Igokee u svojoj hali. Split čeka lokalni derbi u Zadru.