Split uvalio MZT u ozbiljan problem

Petrovićeva ekipa izgubila od još jednog konkurenta u borbi za opstanak – 80:85 (16:18, 25:22, 22:19, 17:26).

O tome koliko je bila izjednačena prva četvrtina svedoči i to da je retko viđena situacija da jedna ili druga ekipa povežu dva napada sa poenima bez da je u međuvremenu i protivnik to učinio. Prvi se malo odlepio Split, odličan početak druge četvrtine na krilima Šortera probao je Petrović da preseče tajm-autom. Krtakoročno nije pomoglo, Ukić je ukrao loptu i asistirao Nelsonu za dvocifrenu prednost. Došlo je otrežnjenje za domaće, stegli su odbranu, razgoropadili se u napadu, pre svega u šutu za tri poena, predvođeni Damjanom Stojanovskim i Mićovićem sada su oni pobegli na plus devet. Problem je što nisu dovoljno iskoristili momentum, baš naprotiv, nisu mogli da pogodi ništa u poslednja dva minuta prvog poluvremena, za to vreme Split je na krilima Mavre napravio 8:0 – 41:40.

Nelson je taj niz nastavio i po povratku na teren pogodivši pod faulom, prekida ga Damjan Stojanovski. Ušli smo u period rezultatske klackalice u trećoj četvrtini, za četiri i po minuta četvrte MZT nije pogodio ništa, Split je ubacio šest poena za to vreme. Bursać je prekinuo prazan hod domaćina na kratko ali su do kraja gosti preuzeli kontrolu, gradili prednost, uvek imali rešenja da ostanu u vođstvu, ostali pribrani i u trenucima kada je protivnik ozbiljno pretio.

Do vrlo važnog brejka Split su vodili Mavra sa 23 poena, te Nelson koji ih je ubacio 18 uz devet skokova. MZT ostaje zakucan za dno tabele a što se tiče večerašnje liste strelaca kod njih, predvodili su je Vojdan Stojanovski sa 17 i Kefi sa 15 poena.