KošarkaNBAVESTI DANA

Srbi u NBA: Bogdanović nije bio od pomoći Jokiću, maestralni Jović porazio Rajakovića, Vukčevićev novi rekord karijere (VIDEO)

Bogdan Bogdanović je ponovo pružio sjajnu partiju, ali nažalost, to nije bilo dovoljno da se Atlanta Hoksi izbore za pobedu protiv Minesota Timbervolvsa.

Iako je Bogdanović ubacio 17 poena, uz polovičan procenat šuta iz igre (5/10), Atlanta je na kraju poražena rezultatom 109:106. Iako je Atlanta imala šansu da pomogne Denver Nuggetse u borbi za prvo mesto, Minesota je ipak bila uspešnija.

Najefikasniji u ekipi Atlante bio je Tre Jang, koji se vratio u tim posle povrede i završio utakmicu sa 19 poena i sedam asistencija. Na strani Minesote, Rudi Gober je ostvario dabl-dabl učinak sa 25 poena i 19 skokova, dok je Nez Rid dodao 19 poena.

U drugom meču, Majami Hit je savladao Toronto Raptorse sa 125:103, a ključnu ulogu odigrao je srpski košarkaš Nikola Jović. Jović je postigao 22 poena uz pet skokova i dve asistencije. Miami se nalazi na osmom mestu Istoka sa 45 pobeda i 36 poraza, dok su Raptorsi na 12. poziciji sa skorom 25-56.

Pored Jovića, istakao se i Haime Hakez Džunior sa 20 poena, četiri skoka i devet asistencija, dok je Bem Adebajo dodao 19 poena i šest skokova.

Majami je dominirao od početka meča i lako došao do ubedljive pobede. U poslednjem kolu, Majami će ponovo igrati protiv Toronta na domaćem terenu.

Tristan Vukčević nastavlja da impresionira u NBA ligi. Bivši košarkaš Partizana je još jednom imao sjajnu partiju u pobedi Vašington Vizardsa nad Čikago Bulsima rezultatom 129:127.

Vukčević je protiv Bulsa postigao 19 poena uz šut iz igre 5/11 (2/7 za tri poena) za samo 22 minuta provedenih na parketu.

Pored njega, Deni Avdija i Kispert su takođe bili efikasni sa po 23 poena. Kod Bulls-a se istakao Grin sa 24 poena, dok je Nikola Vučević odmarao na ovom meču.

Tristan je postao prvi ruki koji je u prvoj četvrtini nekog meča imao minimum 11 poena još od Džona Vola. Ipak, trener Brajan Kif ga je neočekivano izbacio iz igre u prvom poluvremenu, što je poremetilo njegov ritam. Ipak, Vukčević je uspeo da se vrati i postigne pogodak za tri poena na početku drugog poluvremena.

Najbolji deo meča za Vukčevića bio je u poslednjoj četvrtini, gde je postavljao nove rekorde, dok je uspešno vodio svoj tim ka pobedi.

Sa druge strane, Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski nisu imali svoje veče u porazu Šarlota od Bostona rezultatom 131:98. Iako je Micić dobro započeo utakmicu sa pet poena u prvoj četvrtini, nije uspeo da nastavi taj tempo. Pokuševski je ubacio osam poena uz pet skokova u 18 minuta na terenu.

Za pobednički tim, Pejton Pričard je briljirao sa 31 poenom i 11 skokova u odsustvu najvećih zvezda tima. Hauzer je takođe doprineo sa 16 poena, dok je Luk Korne imao isti broj poena uz deset asistencija.