KošarkaNBAVESTI DANA

Srbi u NBA: Vasa ostvario rekord karijere u porazu od Klipersa, Jovićevih 12 poena protiv Vukčevića (VIDEO)

Vasilije Micić je ostvario rekord karijere u NBA ligi, ali je njegov tim poražen kod kuće od Los Anđeles Klipersa rezultatom 130:118. Micić je imao odlično veče sa dabl-dabl učinkom, postigavši deset poena uz 13 asistencija, pet skokova i jednu ukradenu loptu za nešto više od 35 minuta provedenih na terenu.

Iako nije imao sjajan procenat šuta, sa 4/14 iz igre i 2/7 za tri poena, te 0/2 sa linije penala, bio je jedan od petorice igrača Hornetsa sa dvocifrenim učinkom. Aleksej Pokuševski nije dobio priliku da zaigra.

Šarlot je imao malo šta da učini pored izuzetno raspoloženog Pola Džordža koji je postigao 41 poen, sedam skokova i četiri asistencije, što mu je najbolji poenterski učinak ove sezone.

Klipersi su imali 17 poena prednosti na desetak minuta pre kraja, ali je Šarlot uspeo da smanji na šest poena pet i po minuta pre kraja. Međutim, nisu imali snage da sustignu prednost protivnika koja je na kraju susreta ponovno bila dvocifrena.

U redovima pobedničke ekipe, pored Džordža, istakli su se Ivica Zubac sa 24 poena i Kavai Lenard sa 23 poena. Kod Hornetsa, najefikasniji je bio Majls Bridžis sa 33 poena, dok su Brendon Miler i Grent Vilijams dodali po 22, odnosno 18 poena.

U drugom meču, Nikola Jović je odigrao dobro na gostovanju Majamija u Vašingtonu. Franšiza sa Floride ostvarila je pobedu rezultatom 119:107, treću u poslednje četiri utakmice.

Srpski reprezentativac je imao4/9 iz igre, 2/6 za tri poena i oba pogođena slobodna bacanja.

Na drugoj strani u dresu Vašingtona, videli smo Tristana Vukčevića koji je za nešto više od 13 poena postigao tri poena uz po dva skoka i asistencije.

U pobedničkom timu prednjačili su Teri Rozijer sa 27 poena i Bam Adebajo sa dabl-dabl učinkom od 22 poena i deset skokova. Džordan Pul je bio najefikasniji kod Vizardsa sa 22 poena.