KošarkaSrbijaVESTI DANA

Srbija nadigrala Grčku na startu Akropolis kupa!

Pobeda nad Grčkom u prvoj utakmici turnira – 64:71 (13:16, 21:23, 14:18, 15:14).

Domaćin je bolje otvorio meč, brže pronašao ritam u napadu i poveo 9:4. Bogdanović je pokrenuo naš tim kome je pripala završnica prve četvrtine. Na prve poene Milutinova nadovezao se Gudurić, Avramović pogađa trojku pa asistira Ristiću za seriju 9:0 do odlaska na prvi odmor. Taj niz prekida Tanasis Adetokunbo, pa i sledeći koji je započeo Ristić sa još četiri svoja, taj nas je doveo nadomak dvocifrene prednosti. Tanasis je održao Grčku u životu, uključio se Rogavopulos, dva tajm-auta je zatražio Pešić, potrudio se da nađe još nekog raspoloženog pored Milutinova, nije pomoglo, prednost je ispuštena. Trojka Gudurića došla je u pravi čas, Petrušev je realizovao poslednji napad u prvom poluvremenu – 34:39.

Zatvorili su domaći Milutinova u ranoj fazi treće četvrtine ali prostor koriste drugi, pre svih Bogdanović zahvaljujući kome je i naša selekcija prvi put došla do dvocifrene prednosti. Ristićeva trojka pa Dobrićev koš, bilo je i plus 15, međutim, trgli su se Grci dovoljno da skoro prepolove minus do kraja trećeg kvartala. Nastavili su u istom ritmu po povratku na teren, trojka Rogavopulosa donela je izjednačenje na kratko, vraća Bogdanović, Milutinov diže na plus pet. Odbrana je odbila nalete u završnici utakmice, trojka Gudurića prelomila je meč.

Najefikasniji je bio Bogdanović koji je na 15 poena dodao sedam skokova, dabl-dabl je upisao Milutinov, 14 poena i 12 skokova, Rogavopulos je postigao 19 poena na drugoj strani, dvocifren je bio još Papapetru sa 11.