Ostali sportoviVESTI DANA

Srbija preko Španije do Strazbura

Delfini su u polufinalu kvalifikacionog turnira slavili rezultatom 11:10 (3:1, 3:3, 4:3, 1:3).

Od početka su Savićevi izabranici diktirali tempo nakon ulaska u utakmicu na željeni način. Funkcionisali su i napad i odbrana, skoro sve vreme Španija juri našu prednost te je samo jednom bilo nerešeno u prvom poluvremenu – 6:4.

Još bolje je Srbija ušla u nastavak, u jednom trenutku imala ali i prokockala tri gola prednosti. Srećom taj pad u igri u završnici nije skupo koštao, iako je Španija uspela da obriše minus, golom Jakšića vraćena je pa zatim i održana minimalna prednost u igri nerava tokom poslednja dva minuta.

Finalni meč kvalifikacionog turnira zakazan je za sutra ali će predstavljati formalnost i borbu za prestiž. Ulaskom u finale već je obezbeđen plasman na završni turnir Svetske lige koji će biti održan u Strazburu.

SRBIJA: Dobožanov, Mandić 2, Dedović, Ranđelović, Lazić, Vico 1, S. Rašović 2, Pljevančić, Jakšić 2, Radulović 3, Gogov 1, V. Rašović, Mitrović.

ŠPANIJA: Agire, Munariz, Granados 3, Sanahuja, De Toro, Larumbe 3, Baroso, Famera 2, Taul 1, Perone 1, Kabanas, Bustos, Lorio.