FudbalLiga šampiona

Srpski Malme dobio skandinavski derbi, Škupi ubedljiv

Startovale kvalifikacije za Ligu šampiona.

Odigrano je večeras osam mečeva a najinteresantniji smo videli u Švedskoj. Tim Miloša Milojevića nosi gol prednosti na Island što je s obzirom na razvoj situacije na terenu povoljan ishod za Vikingur. Malme je poveo, gosti izjednačili ali i ekspresno ostali sa igračem manje na terenu jer je zbog nesportskog gesta isključen upravo strelac izjednačujućeg pogotka, Ingason. Milojevićeva ekipa je to iskoristila da postigne još dva gola u nastavku, strelac poslednjeg bio je Birmančević, međutim, Gudjonson se u trećem minutu nadoknade postarao da gosti ponesu aktivniji rezultat.

Dobar deo posla oko plasmana u narednu rundu završili su Škupi i Šamrok. Makedonski i irski šampion nose tri gola prednosti na Gibraltar, odnosno Maltu, s tim da je Linkoln Red Imps propustio priliku da dođe do aktivnijeg rezultata u Makedoniji, veći deo drugog poluvremena gosti su odigrali sa igračem više ali uprkos tome autogolom su sebi zapečatili sudbinu.

Finu zalihu pred revanš obezbedio je i Ludogorec koji je u poznoj fazi utakmice slomio otpor Sutjeske. Derbi večeri odigrali su Leh i Karabag, poljski predstavnik je kao domaćin slavio minimalnim rezultatom, gol prednosti pred revanš u gostima obezbedio je i TNS pobedom nad Linfildom. Golova nije bilo jedino u Jerevanu, remi smo videli još i na takovzanom Kosovu.

Malme – Vikingur 3:2 (Olson 16, Tolvonen 42, Birmančević 84 – Ingason 38, Gudjonson 90+3)

Škupi – Linkoln Red Imps 3:0 (Danfa 11, Adetunji 29, Vajsman 62ag)

Šamrok – Hibernijans 3:0 (Fin 25, Vots 40, Gafni 78)

Ludogorec – Sutjeska 2:0 (Santana 74, Tisera 90+1)

Leh – Karabag 1:0 (Išak 41)

TNS – Linfild 1:0 (Brobei 57)

Pjunik – Kluž 0:0

Balkani – Žalgiris 1:1 (Gripši 15 – Buf 25)