EvroligaKošarka

Stotka Efesa, Real potonuo u Kaunasu

Dve od četiri utakmice koje se igraju po planu večeras, završene.

Efes je u potpunosi razbio Makabi na svom terenu – 109:77 (21:10, 24:21, 29:16, 35:30). Fantastična uvodna četvrtina Atamanove ekipe, u nastavku su se gosti malo trgli ali kasno da bi iole nešto mogli da urade. Žargonski rečeno, Efes je nanjušio krv i kontinuirano dodavao gas, rezultat dovoljno govori o odnosu snaga na terenu.

Fantastičan je bio Micić sa dabl-dabl učinkom, 20 poena i deset asistencija, Moerman je postigao 17 poena. Retke svetle tačke bili su u timu Makabija dva igrača sa po 17 poena, Vilbekin je na to dodao šest asistencija, Žižić osam skokova.

Žalgiris je potpuno ogolio krizu Reala – 68:47 (18:11, 20:18, 11:8, 19:10). Porazi od Barselone očigledno su uzdrmali Lasovu ekipu, pad u formi je očigledan i može se reći da je večeras potpuno esalirao. Nisu blistali domaći napadački ali su sveli rivala na samo 47 poena i upisali pobedu koja im rezultatski ne znači previše ali na sve druge načine apsolutno.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Uljanovas sa 15 poena, tri igrača postigla su po deset, pomenućemo Neba koji je na to dodao devet skokova. Jedini koji je večeras odigrao na nekom pristojnom nivou u ekip Reala je Tavares sa po 12 poena i skokova.