Stotkom u Zadru prekinut ovaj FMP-ov niz

Poraz Stefanovićeve ekipe posle četiri vezane pobede – 103:97 (20:20, 27:33, 28:14, 28;30).

Domaćin je počeo rafalnom paljbom, sa četiri ubačene trojke, međutim, imali su i Panteri čime da se prilagode na takav ritam, ponajviše Bič. Pobegao je Zadar na plus osam u ranoj fazi druge četvrtine, stegli su gosti odbranu a Stepanović vezao šest poena da se uhvati priključak. Dugo je FMP u zaostatku, Dženkins je trojkom u završnici poluvremena otvorio seriju 11:0, Valinskas je povezao osam poena, Jordano sa dve svoje trojke ne dozvoljava rivalu da se previše odlepi – 47:53.

Od početka treće deonice bilo je jasno da Panteri sve teže prate ovakav ritam, odbrana je potpuno podbacila večeras, nije izdržala nalete Zadrana koji su pred kraj ovog perioda po prvi put poveli dvocifrenom razlikom posle Božićevih bacanja. Raspucao se u jednom trenutku Frejzer, FMP je uhvatio priključak ali je to bilo kratkog daha. Sa ovakvom igrom u odbrani se nije moglo, Zadar je uvek imao rešenje kako da odmakne i izbegne dramu u završnici.

Listu strelaca kod domaćina predvode Drežnjak sa 27, odnosno Jordano sa 24 poena, treba pomenuti da je Božić ponovo došao do dabl-dabl učinka, 16 poena i 11 skokova. Frejzer je bio najbolji strelac Pantera sa 23 poena, Bič je postigao 18 uz osam skokova.